Урочиста презентація магістерської програми "Екогеохімія нафти і газу"

Презентація нової магістерської програми "Екогеохімія нафти і газу" пройшла 20 жовтня у залі засідань Вченої ради університету за участю представників компанії "Шелл" в Україні у виключно доброзичливій атмосфері. Ректор університету, академік Віль Савбанович Бакіров, висловив компанії "Шелл" та особисто її голові - Грехему Джону Тайлі - щиру подяку як за ідейну, так і фінансову підтрику у створенні та просуванні  нової програми для студентів Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна. На меті підготовка кваліфікаційних спеціалістів з розробки та видобутку газу нетрадиційних джерел задля забезпечення надалі енергетичної незалежності нашої країни. 

Пан Тайлі в свою чергу подякував за плідну співпрацю зі сторони Харківського університету та наголосив, що підставою для схвалення ідеї з відкриття такої програми є активна та схвальна робота студентів-каразінців під час їх стажування у компанії "Шелл". 

Презентацію нової магістерської програми провів декан хімічного факультету, професор Олег Миколайович Калугін: «Передумовами відкриття магістерської програми стали необхідність забезпечення енергетичної, сировинної та екологічної безпеки України, розвідка нетрадиційних джерел вуглеводнів на території України, широке обговорення в Україні можливості видобутку „нетрадиційного газу“, а також відсутність в нашій країні спеціалістів, що мають інтегральні знання в галузі вуглеводнів». 

Пізніше епіцентр подій перемістився до навчальної лабораторії, де були представлені одиниці обладнання, що було закуплене за підтримки компанії "Шелл" для отримання та розвитку практичних навичок студентів. 

Завершувала захід презентація фільму про першу пошукову скважину «Шелл» в Україні «Біляївська–400».